четверг, 21 декабря 2017 г.

Где падали звёзды / Kde padaji hvezdy.


Do ozdravovny pro děti s respiračními chorobami přijíždí nový turnus. Vstupní prohlídky v ordinaci MUDr. Kryštofa naznačují, které děti budou mít v příběhu dominantní role. Je to především Sandra, sebejistá a úspěšná gymnastka, která se cílevědomě připravuje na závratnou sportovní kariéru, momentálně má ale nohu v sádře. Dalším hrdinou je Lojza, sympatický kluk, který se chce stát žokejem. Vrací se do ozdravovny už potřetí. Má tu věrnou kamarádku Kristýnu, neteř správce ozdravovny, která žije se svým tátou a maminku má ve Švýcarsku.
S tím, že se zhroutil její životní sen, loučí se Sandra mnohem bolestněji než Lojza. Ale i ona se dokáže vzpamatovat ze svého prvního velkého životního zklamání. Jistě i proto, že s ní Lojza a Kristýna začínají kamarádit. Kristýna projíždí s tátou příští trasu jeho autobusu a měří čas mezi zastávkami. Ačkoli to měla být jen jejich jízda, zastaví Udlínek Marii. Kristýna ví, že se Marie otci líbí a zachovává si náležitý odstup. Když se ale ukáže, že Marie má na prodej ozdravovny a podivnou dvojici ze Švýcar stejný názor jako ona, bere Kristýna svou budoucí matku na milost. Udlínek konečně pochopí, že kupcem, jehož jméno právník stále tají, je Vok - právníkův šofér, blízký přítel Udlínkovy ženy Renaty a její spolujezdec při autohavárii. Mírný a laskavý Udlínek dokáže Voka velmi rázně ze svého pozemku vykázat. Za prudkého deště končí oslava na rozloučenou s ozdravovnou. Děti tu načerpaly nové fyzické síly, poznaly cenu opravdového přátelství a domů si odvážejí mnoho důležitých poznatků pro život.

Режиссер: Ян Гржебейк / Jan Hrebejk.
В ролях: Карел Владыка / Karel Vladyka, Итка Астерова / Jitka Asterová, Сватоплук Бенеш / Svatopluk Benes, Rostislav Ctvrtlík, Jaroslava Hanusová, Ева Голубова / Eva Holubová, Богумил Клепл / Bohumil Klepl, Сильви Коблизкова / Sylvie Koblizkova, Йозеф Колински / Josef Kolinsky, Мирослава Плештилова / Miroslava Plestilová, Магдалена Рейфова / Magdalena Reifová, Владимир Скултети / Vladimír Skultéty, Мирослав Владыка / Miroslav Vladyka, Алена Вранова / Alena Vránová.
Чехия(Ceská Televize), 1996.
Download Где падали звёзды / Kde padaji hvezdy.
Комментариев нет:

Отправить комментарий